משולחנה של עורכת דין בלהה מצגר שותפה מייסדת ומנכ״ל M.M.G & CO
חברת M.M.G& CO הינה חברת עורכי דין המובילה בתחומי המשפט השונים ומעורבת במגוון תחומי העשייה המשפטית. לחברה מחלקות שונות המנוהלות ע״י עו״ד בעלי ידע וניסיון משפטי.
הייחודיות של החברה נעוצה בכך שאינה עוסקת רק בתיקים, אלא רואה אנשים בגובה העיניים ולכן בחרה עו״ד מצגר להביא מקבץ של סיפורים מאחורי התיקים.

עבודת השוטר והסוהר בעידן המודרני:
השוטרים והסוהרים מתרפקים על העבר וטוענים שהיה יותר "שמח": הכללים היו ברורים יותר, לשוטר ולסוהר הייתה סמכות משמעותית: מילה הייתה מילה. בעבר כמה מכות היו עושות את העבודה והעבריין היה מרכין ראשו, להוכיח שימוח בכח היה קשה עד בלתי אפשרי. אנשי הביטחון נהנו מההילה סביב העבודה "בחצר האחורית".
השפעתה של ההתפתחות הטכנולוגית המואצת על ניצול הכוח והסמכות ניכרת רבות: כללי המשחק השתנו, מרבית הערים מרושתות במצלמות, כל אזרח הוא צלם פוטנציאלי בעזרת הסמארטפון וגם מקליט, האפשרות להוכחה הביאה להשפעה ישירה על מרותם של בעלי הכוח והשימוש בו.
מוזמנים לקרוא מאמר שכתבנו בקישור: https://newshaifakrayot.net/?p=201953

על גירושין בצל הקורונה:
התא המשפחתי שלנו עובר טלטלה גדולה מאוד בתקופת הקורונה. 

התא מושפע מהלחצים הכלכליים והבריאותיים, תוך הסתגרות ביתית אשר מגבירה ומעצימה את הרגשות השליליים. 

לפני שמחליטים החלטות, מומלץ מאוד וכדאי לפנות לעורך דין – עו"ד לענייני משפחה יוכל לסייע ולראות האם מדובר במצב חולף או בעיה שאין איך להתגבר עליה. 

גם אם החלטתם לפרק את החבילה, הפנייה לגורם מקצועי בשלב ראשוני יכולה להקל על התהליך רבות.

האם המעסיק יכול לחייב אותי להתחסן:
עם הימצאותה של ישראל במקום ה-1 בעולם בנושא החיסונים, עולה השאלה האם מעסיק יכול לחייב עובד להתחסן?

ישנה על כף המאזניים התנגשות בין חירות האדם לשמירה על בריאות הציבור: נכון להיום אין דרך לחייב עובד לכך, אך ביהמ"ש בעליון כן הכשיר שימוש באמצעים חריגים בתקופה זו ויכול להיות מצב בו תוכשר חובת התחסנות על מנת להחזיר המשק לפעילותו התקינה – כדי למנוע פגיעה בבריאות העובדים ובפעילות העסקית של העסקים.

כרגע נראה שהמעסיק יוכל להתנות את משרתו של העובד שלו בחיסון.

על חשיבותו של רישום הזכויות במקרקעין:
לאחר שנחתם הסכם רכישה, הדרך ארוכה עד להשלמת העברת זכויות הנכס על שם הרוכשים. לאחרונה נתקלנו במקרים רבים בהם לקוחות רכשו נכסים במיטב כספם ובמשך עשרות שנים לא הסדירו את הרישום בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו) מסיבות כאלו ואחרות.
הבעיה מתחילה כשרוצים למכור את הנכס, מגלים שחלק מהמעורבים אינם בין החיים מלבד יורשיהם, שלעיתים גם לא מתגוררים בארץ או אשר מצויים בסכסוך משפחתי מתמשך – מצבים אשר עלולים להוביל את המכירה למבוי סתום.
בפעולת בירור פשוטה המאפשרת עיון בנסח הטאבו באמצעות השירותים המקוונים של לשכת רישום המקרקעין ובעלות של 15 ₪ בלבד, ניתן ללמוד על מצב הנכס שבבעלותכם, ולאתר מבעוד מועד וביתר נקלה באם אכן קיימת "תאונה משפטית" בנכס שבבעלותכם.

נהיגה בשכרות חשוב לדעת :
השאלה של כמה אלכוהול מותר לנהג לשתות לפני נהיגה חוזרת פעמים רבות. זו היא שאלה מורכבת ותשובה אליה תלויה בהרבה גורמים כגון משקל הגוף, סוג השתיה, הרגלי השתייה ועוד. יש כאלה שסבורים שכוסית יין או בקבוק בירה 1 היא הכמות המקסימלית לשתייה לפני הנהיגה. אולם חשוב לזכור כי נהגים שונים עם אותה כמות שתיה יתקבלו תוצאות שונות בבדיקת הינשוף לכן ההמלצה היא לא לשלב בין שתיה לאלכוהול כלל. בכל מקרה נהג חדש, נהג עד גיל 24, נהג רכב ציבורי, נהג רכב משא מעל 305 טון: אסור להם לשתות כלל לפני הנהיגה.
אם נתפסתם: נהג שנתפס בגין נהיגה בשכרות על פי חוק דינו מינימום שנתיים פסילת רישיון נהיגה. לעומת זאת אם עורך דין תעבורה ייצג אתכם והצליח להסב את סעיף האישום מ- נהיגה בשכרות לתקנה 26(2) לתקנות התעבורה, כלומר נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם אז העונש המינימום הוא 3 חודשי פסילת רישיון נהיגה. 
למאמר המלא  – נהיגה בשכרות המדריך המעודכן

לקבלת ניוזלטר ועדכונים